Strona główna          O nas          Cennik          Kontakt

 

 

 

O NAS

Lektorzy El ABC Latino

    Oferujemy Ci przede wszystkim małe grupy maksymalnie do 8 osób i zajęcia indywidualne, wykorzystanie w nauce narzędzi multimedialnych, różnorodny materiał dydaktyczny, indywidualne podejście do słuchacza oraz kadrę doskonale wykształconych lektorów. Szczególny nacisk kładziemy na skuteczne komunikowanie się w języku obcym.

    To co nas odróżnia od innych, to połączenie tradycyjnych i nowoczesnych metod nauczania z innowacyjnością. Nauczamy tak, by nasi kursanci potrafili wykorzystywać poznane zasady gramatyczne oraz zasób słownictwa w mowie. Jesteśmy przekonani, że najważniejsza jest komunikatywność, a do skutecznego komunikowania potrzebne są ćwiczenia sytuacyjne, podczas których kursanci przełamują strach przed mówieniem i w praktyce zastosowują poznane struktury i słownictwo.

    W El ABC Latino oprócz gier symulacyjnych pracujemy z materiałami autentycznymi takimi jak fragmenty filmów, wiadomości telewizyjne i artykuły prasowe. Na naszych kursach uczymy nie tylko języka ogólnego, ale również języka potocznego i kolokwialnego, by uczestnicy zajęć potrafili odnaleźć się w każdej sytuacji życiowej.

W El ABC Latino przykładamy ogromną wagę do tego, aby słuchacze czuli się u nas komfortowo i swobodnie, dlatego organizujemy imprezy integracyjne.

 

 

    Kadra Szkoły El ABC Latino we Wroclawiu stanowi zespół doskonale wykształconych i wykwalifikowanych lektorów, o ogromnym zaangażowaniu i pasji do nauki języka. Wszystkich charakteryzuje ciekawość świata, ciepło, poczucie humoru oraz otwartość na nowych ludzi i doświadczenia – to oni kształtują fantastyczną atmosferę panującą w naszej szkole.

Poznaj ich lepiej:

Nazywam się Jarek Poręba. Jestem lektorem języka hiszpańskiego z kilkuletnim doświadczeniem w nauczaniu.

Po ukończeniu filologii hiszpańskiej wyjechałem do Ameryki Łacińskiej, gdzie spędziłem prawie rok. W tym czasie między innymi pracowałem jako wolontariusz w szkole podstawowej Europa Schule w San Pedro Sula w Hondurasie. Zwiedziłem również Gwatemalę i Meksyk, gdzie mogłem podziwiać interesujące miejsca związane zarówno z kulturą hiszpańską jak i kulturami prekolumbijskimi m.in. Azteków, Majów, Zapoteków, Olmeków.  

W trakcie mojego pobytu miałem niepowtarzalną okazję rozwinąć moje zainteresowania językowe, a mianowicie różnice między hiszpańskim z Hiszpanii a hiszpańskim z Ameryki Środkowej i Meksyku. Nie byłoby to pewnie możliwe bez fantastycznych ludzi, których poznałem na swojej drodze oraz wielu godzin spędzonych w Bibliotece Vasconcelos w Meksyku-DF.

Język hiszpański to moja pasja, którą lubię zarażać innych. Moje zajęcia prowadzę w sposób ciekawy korzystając z różnych materiałów dydaktycznych i wykorzystując elementy kulturowe krajów hiszpańskojęzycznych.

 

DO ZOBACZENIA NA ZAJĘCIACH !

 

 Wrocław 2018